Odborový zväz

pracovníkov školstva a vedy 

na Technickej univerzite v Košiciach

 
 

Vyhľadávanie

Kde nás nájdete

OZ PŠaV na Slovensku

nájdete na www.ozpsav.sk >>>

 

PRIHLÁŠKA DO ODBOROV

Stiahnuť prihlášku za člena >>>

KOLEKTÍVNA ZMLUVA NA ROK 2019

nájdeš v legislatíve

 

PSK a Prešovská univerzita chcú spolupracovať vo viacerých oblastiach

Prešov 28. júna (TASR) - Rozvoj aktivít v oblasti školstva, regionálnej a národnej kultúry, spoločenského života a medzinárodnej spolupráce je cieľom Memoranda o vzájomnej spolupráci medzi Prešovským samosprávnym krajom (PSK) a Prešovskou univerzitou (PU) v Prešove. Vo štvrtok ho podpísali predseda PSK Milan Majerský a rektor Prešovskej univerzity Peter Kónya.
        "Niektoré inštitúcie najprv podpíšu memorandum a potom sa ho snažia nejakým spôsobom napĺňať. My sme zvolili opačný trend. Najprv sme už naplnili niektoré ciele spolupráce. Konkrétne výstavba atletického štadióna, ale, samozrejme, tých cieľov, aj keď možno nie tak investične vysoko náročných, ale dlhodobých, je viac. Sú to napríklad aj aktivity v rámci letnej školy," povedal po podpise memoranda predseda PSK.
        Podľa Majerského im ide o to, aby stabilizácia absolventov PU v Prešove bola jasná a zreteľná. "Riaditelia našich škôl majú jasné zadanie, aby absolventov PU uprednostňovali do zamestnaneckého pomeru najmä preto, aby tu bol zastabilizovaný mladý človek, aby sa mal možnosť uplatniť na trhu práce, aby si tu založil rodinu, aby tu žil, pracoval, lebo sme svedkami toho, že východ sa naozaj vyľudňuje," doplnil.
        Perspektívnou oblasťou podľa PSK je spolupráca medzi jednotlivými fakultami PU a krajom vo vzťahu k stredným školám, realizácia odborných praxí študentov, organizovanie podujatí, seminárov, vrátane zorganizovania letnej prázdninovej univerzity. "Letná škola má byť určitým spôsobom motivátorom na to, aby mladí ľudia, ktorí sa pripravujú, či už na PU, alebo majú záujem na nej v budúcnosti študovať, mali ako keby nejaký letný kurz," vysvetlil Majerský.
        Kónya doplnil, že možností spolupráce univerzity a kraja je veľa. "Závisí to, samozrejme, od profilu našich fakúlt, od jazykov, cez históriu, manažment, turistický ruch, ekológiu a ďalších možností spolupráce, kde môžeme byť my prospešní PSK a, samozrejme, prospešný on nám. Určite veľký potenciál je aj v stredných školách, ktoré sú v pôsobnosti PSK. Sú tu ďalšie formy spolupráce, či už pri riešení projektov a podobne, kde už doteraz spolupráca existuje a je pomerne úspešná," dodal rektor univerzity.
    

Kalendár akcií

October 2019
pon uto str štv pia sob ned
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31