Odborový zväz

KOLEKTÍVNA ZMLUVA NA ROK 2019

nájdeš v legislatíve

Florbalový Vianočný turnaj zamestnancov a doktorandov TUKE

Podmienky: 5 hráčov + brankár (z jedného pracoviska), vlastná výstroj (je možnosť aj zapožičať si), zapojenie min. 3 družstiev z TUKE, občerstvenie zabezpečí ŠDaJ a Odbory, ceny dodajú Odbory :)

Príď sa s nami zabaviť!

Rekreačné poukazy - príspevky na rekreáciu

Dostávame mnoho otázok, ako sa majú riešiť a financovať príspevky na rekreácie zamestnancov od zamestnávateľov.

Zákon o cestovnom ruchu, ktorý ukladá túto povinnosť zamestnávateľom, zriaďovateľom bol schválený NR SR dňa 27. 11. 2018 pod číslom 347/2018 Z.z.

Vieme, že školy nedisponujú finančnými prostriedkami pre tento účel. Preto sme oslovili príslušné ministerstvá a predsedu NR SR za účelom zabezpečenia finančných prostriedkov pre príspevok zamestnancov na rekreácie.

Minister financií už na Hospodárskej a sociálnej rade SR, kedy sa rokovalo o štátnom rozpočte dňa 8. 10. 2018 potvrdil, že na legislatívne zmeny v roku 2019 je v rezerve štátneho rozpočtu 400 miliónov Eur. Za legislatívnu zmenu považujeme aj financovanie príspevku zamestnancov na rekreácie.

Vynaložíme maximálne úsilie aby školy a školské zariadenia, ktorých sa to týka príspevok dostali vo forme nadnormatívneho účelového financovania.